SsangYong Korando nasıl araba, alınır mı? Korando kullanıcı yorumları ve yakıt tüketimi


Güney Koreli otomobil üreticisi olan SsangYong, birçok modelini ülkemizde satışa çıkarmaya devam ediyor. Geçmiş dönemlerde de sevilen SUV ve pickup modellerinin satışını yapan üretici, birçok kişinin dikkatini çekmeye devam ediyor. Vatandaşlar Korando modelinin teknik özellikleri, yakıt tüketimi ve kullanıcı yorumları hakkında araştırma yaparken aracın alınıp alınmayacağına karar veriyor.

Korando modelinin ülkemizde çok eski yıllardan beri satıldığı bilinmekte. İkinci el ilanlarında da bu modeller 1997’den 2023’e kadar uzanıyor. Modeller arasında büyük farklar bulunabilirken kişilerin alacağı aracın modeline ve motor tipine göre seçim yapması oldukça önemli.

SsangYong Korando Teknik Özellikler ve Yakıt Tüketimi

2013 Korando teknik özellikler;

Silindir Hacmi: 1998 cc

Maksimum Hız: 171 km/s

Beygir Gücü: 155 HP

0-100 Km Hızlanma: –

Maksimum Tork: 360 Nm

Uzunluk: 4990 mm

Vites Tip: i6 İleri Düz

Genişlik: 1910 mm

Yakıt Türü: Dizel

Yükseklik: 1790 mm

Boş Ağırlık: 1873 kg

Bagaj Hacmi: 404 lt

Şehir İçi Ortalama Tüketim: 9.5 lt

Şehir Dışı Ortalama Tüketim: 6.2 lt

Karma Yakıt Tüketimi: 7.4 lt

Yakıt Deposu: 75 lt

SsangYong Korando Kullanıcı Yorumları

Araç gerçek bir arazi aracı. Tek sorunu Türkiye’de fazla bulunamaması sebepli yükseltme yaptırmak zor olabilir. Bu işleri yapan bir yerin Kore’den ithalat yapması ile çözülebilir. Standardında sınırlı kaydırmalı kilit var mı bilmiyorum. Kore Ordusu’nda kullanılan Korando’ların burun kısımları tampondan kısaltılarak yaklaşma açısı iyileştirilmiş. Turbo’suz dizel motor ile biraz hantal olabilir yolda ama arazide yeterli güç verecektir. İstenirse Mercedes motoru taşıyan araca turbo uygulaması da mümkün. Yeni distrübitörden parça durumunu öğrenmekte de fayda var.

SsangYong Korando Alınır mı?

Ülkemizde ikinci el ilanlarından Korando modelini almak isteyen kişilerin 1997’den 2023’e uzanan modellerden hangisini alacağını karar vermesi oldukça önemli. Burada önemli olan en önemli etmen aracın modellerindeki fiyat etmeni olmakta. Ayrıca araç geçmişten günümüze kadar satılan modellerde birçok farklı motor seçeneğiyle sunuluyor. Bu modeller,1.5 T, 1.6 D, 2.0 E XD 2.0, 2.3 i, 2.9 D, 3.2 SELX olurken bu motor seçeneklerine göre aracın gidiş ve kullanış farklılıklarına sahip olmakta.

 

Yazıyı Değerlendirir misiniz?
[Toplam: 14 Ortalama: 5]

Comments are disabled.