Volta Vsm Elektrikli Motorlu Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları


Türkiye’nin yerli markası olan Volta’nın ürettiği VSM model elektrikli bisiklet nasıldır ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Volta Vsm Elektrikli Motorlu Bisiklet inceleme, özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Elektrikli araçlara olan ilgi günden güne artıyor. Otomobil, motor ve bisiklet derken yollarda her geçen gün daha fazla elektrikli araç görmeye başladık. Volta ise bisiklet gibi iki tekerli elektrikli araçlar üreten bir Türk markasıdır. Günden güne büyüyen satış rakamlarını A101 gibi marketlerde araçlarını satışa çıkartarak artırmaktadır.

Volta Vsm Elektrikli Motorlu Bisiklet Nasıl ve Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle bu bisiklet için ehliyet gerekmiyor. Ancak daha önce sürüş deneyiminizin olması sizin faydanıza olacaktır. Volta VSM elektrikli bisiklet uygun fiyatı ile dikkat çekmektedir. Özelliklerine bakacak olursak.

Motor ve Batarya Özellikleri: Euro 5 standardında bir motoru bulunmaktadır. 220 Watt motor gücü ile orta performans üretmektedir. 48 volt 14 amper jel batarya ile çalışmaktadır. 8 saatte şarj olabilmektedir. Menzili ise yük durumuna göre 45 kilometreye kadar çıkabilmektedir. Ancak bu fabrika verileri olduğu için yakalamanız çok zor. 

Diğer Özellikleri: Direksiyonunda LED şarj seviyesini gösteren ekran vardır. Ayrıca yine LED, önce arka farlara sahiptir. Alaşımlı ayaklık ve geniş bir arka oturma selesi imkanı sunmakta. Yüksek kaliteli alaşımlı jantları mevcuttur. Fren sistemi olarak bildiğimiz bisikletlerde kullanılan kampanalı ön ve arka frenlere sahiptir. Batarya dahil ağırlığı 52 kilogramdır. 

Volta Vsm Elektrikli Motorlu Bisiklet  Kullanıcı Yorumu

A101 markete geldiği için bir tanesini aldım ve 3 aydır kullanıyorum. Öncelikle size bisikletin iskelet yapısından bahsetmek istiyorum. Oldukça kaliteli bir metalden iskelete sahiptir. Ancak kullanılan boya çok kaliteli olmadığı için hafiften soyulma yapıyor. Koltuğu bir kişi için yeterli ve rahatsız etmiyor. Arka tarafına bir kişi bindiği zaman motoru çok zorlanıyor. İki kişi ile hafif yokuşta bile giderken çok fazla zorlanıyor ve çekmiyor. Ben tek başıma hemen her yolda kullanabiliyorum. Ancak dik yokuşlarda çok fazla bayılıyor ve hatta bazen çekmez oluyor. Diğer taraftan Volta VSM’yi tam şarj ettiğimde Ankara caddelerinde en fazla 16 kilometre gidebildim. Sanıyorum yokuşların fazla olması menzilini oldukça kısaltıyor. Şarja akşam yatmadan önce takıyorum sabah çıkartıyorum tam dolu halde alıyorum. Market ve ufak tefek yerlere gitmek için kullanıyorum. Frenleri çok fazla güven vermiyor. Frenleme mesafesi çok fazla uzun. 

Volta Vsm Elektrikli Motorlu Bisiklet 

Fiyatına baktığınız zaman normal bisikleti bile bu paraya vermezler. Eğer çok kilolu birisi değilseniz ve iş yeriniz size yakınsa işinizi rahatlıkla görecektir. İndirimli marketlerde takip ettiğiniz zaman uygun fiyatlı olarak bir tanesini alabilirsiniz.

Yazıyı Değerlendirir misiniz?
[Toplam: 8 Ortalama: 5]

Comments are disabled.