Hiking A41 Cep Telefonu Nasıl ve Alınır Mı? Hiking İyi Mi?


Türkiye’nin yerli telefon üreticilerinden olan Hiking’in  A41 model telefonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Hiking A41 telefon iyi mi ve almaya değer mi sorularının cevabını arayacağız.

Son zamanlarda özellikle A101, Bim ve Şok gibi zincir marketlerde oldukça uygun fiyata satılan bir marka olan Hiking hakkında herkes araştırma yapıyor. Ancak hiking hakkında çok bilinen bir şey yok. Kağıt üstünde özellikleri, oldukça iyi duruyor. Ama önce Hiking markasından bahsedelim.

İnternet araştırmalarına göre Hiking, Simtel iletişimin markası olarak üretim yapıyor. Merkezi İstanbul’da görülen Hiking, düşük gelir grubu için uygun fiyatlı telefonlar üretiyor. Bunlardan bir tanesi de Hiking A41 modeli olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi gelin Hiking A41 nasıl bir telefon bakalım.

Hiking A41 Nasıl ve İyi Mi?

Ekran: 6.52 inç büyüklüğünde IPS ekran kullanıyor. 720×1600 piksel çözünürlüğündedir. 269 PPI piksek yoğunluğuna sahiptir. Ön kamerasının damla çentikli tasarımı vardır.

Batarya: 4500 mAh kapasitesi bataryası bulunuyor. Bu batarya usb type-c şarj girişi ile şarj edilebiliyor. Hızlı şark özelliği yok. 

Donanım: Telefonun ana işlemcisi MediaTek Helio P22 yonga setini kullanıyor. 8 çekirdeki CPU’su bulunuyor. Ana işlemci olarak 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53 model kullanılmıştır. 4 GB ram ve 128 GB dahili hafızası vardır. Hafıza kartı ile belleği 256 GB’a çıkartılabilmektedir. Android 12 işletim sistemiyle birlikte kutusundan çıkıyor. 

Kamera: Arka tarafında 21 MP ana kamera ve 2+2 MP çözünürlüğünde ikinci ve üçüncü arka kameralar bulunuyor. Ön tarafında ise 8 MP çözünürlüklü kamera vardır. 

Hiking A41 Kullanım Yorumu

Babam için bir telefon almak istiyordum. Kendisi 60 yaşında ve öyle çok bir şey yapmıyor. Yine de whatsapp, facebook ve youtube gibi servisleri kullanıyor. Bu yüzden Android işletim sistemli olması iyi olacaktı. Paramız çok olmadığı için Hiking A41 telefon aldık. Kutusundan çıkartınca her ne zaman güzel gibi görünse de kullanmaya başlayınca hiç memnun kalmadık. Telefon kendi kendine kapanıyor saatlerce açılmıyor. Garanti için muhatap bulamadık. Uzun kullanım sonrası ciddi bir ısınma problemi var. Kamerası gündüz çekimlerinde idare eder. Ama gece çekimlerinde hiçbir şey belli olmuyor. Diğer taraftan şarjı 1 günü zor çıkartıyor. 

Hiking A41 Almaya Değer Mi?

Ucuz olması çok büyük avantaj ama şansınıza arızalı olanı denk gelmemeli. Biz aldık şimdilik ittire kaktıra kullanıyoruz. Ancak hiç telefondan anlamayan babam bile hiç memnun değil. Burada telefonun iyi yönlerini anlatmayı çok isterdim ama olmuyor. Yine de almadan önce iyi bir araştırmanızı tavsiye ederim.

Yazıyı Değerlendirir misiniz?
[Toplam: 8 Ortalama: 5]

Comments are disabled.