Proton 415 nasıl bir otomobil? Kullanıcı yorumları ve yakıt tüketimi


Proton 415, Malezya merkezli otomobil üreticisi Proton’un kompakt otomobil segmentindeki iddialı modellerinden biri olarak piyasaya sürülmüştür. Bu araç, şık tasarımı, güvenlik özellikleri ve performansıyla dikkat çekmekte. Ülkemizde eski tarihlerde satışa sunulmuş olan araç hala ikinci elde farklı modelleriyle satılmaktadır. Uygun fiyatlı olması nedeniyle birçok kişi tarafından günümüzde de alınıp alınmayacağı tartışma konusu olmuştur.

Günümüzde Türkiye’deki araç fiyatlarının pahalılığı nedeniyle parasını çöpe atmak istemeyen birçok kişi Proton’un 415 modelini internet üzerinden araştırıyor. Aracın güçlü performansı ve iç, dış görünümünün daha dinç durması birçok kişinin dikkatini çekerken vatandaşlar kullanıcı yorumlarını ve aracın teknik verilerini merak ediyor. İşte Proton 415 teknik özellikleri, yakıt tüketimi ve kullanıcı yorumları:

Proton 415 Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

Marka: Proton

Model: Persona

Motor: 1.5i (415 GLSi) (90 Hp)

Üretim başlangıç yılı: 1993

Üretim sonu yılı: 2007

Gövde tipi: Hatchback

Koltuk sayısı: 5

Kapı sayısı: 5

Hızlanma 0 – 100: km/saat: 12.1 saniye

Maksimum hız: 173 km/saat

Ortalama yakıt tüketimi: 7.2 Lt/100 km

Yakıt Tipi: Benzin

Proton 415 Kullanıcı Yorumları

Sağlam arabadır.98 yılında sıfır almıştık.Sattığımız da 140,000 deydi.11 sene boyunca yağ bakımları haricinde servise uğramadık.Kullanımı keyiflidir.Uzun yolda yormaz.Güvenlik sağlamlık konusunda çelik katkılı bi şaşisi vardı(Bunu bana servisteki çalışan söylemişti).Bizim ki 1.6 Mt vitesti.Performanslı kullanmda yakıyordu.Ama uzun yolda resmen kokluyordu yakıtı.Satmak zor biz arkadaşıma sattığmız için sorun olmadı.

Proton 415 Alınır mı?

Proton 415 modelinin alınıp alınmaması kişinin beklediği ihtiyaçlara göre değişiklik gösterebilir. Otomobil modelinin düşük fiyatlı olması ve aynı fiyatlardaki araçlara göre daha iyi özellikler göstermesi birçok kişinin dikkatini çekebilir. Araç yakıt tüketimi olarak da araç ortalamanın üzerinde görülüyor. Proton 415’i kullanmak keyifli olsa da aracı satmak istediğinizde çok uzun süreler bekleyebilir yada fiyatının altında satmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle modeli almadan önce iyi bir araştırma yapmalı ve ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılayamayacağını iyice gözden geçirmelisiniz.

Yazıyı Değerlendirir misiniz?
[Toplam: 14 Ortalama: 5]

Comments are disabled.