Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir


Kurumuş olan Pimapen bantlarından kurtulmak bazen zorlayıcı olabilir. Özellikle eve yeni tadilat olduğu zamanlarda ya da yeni bir ev satın alındığında o bantlardan kurtulmak gerekir. Böyle bir durum bile karşı karşıya kalındığında camlara ve kapılara zarar vermeden bantları kolay bir şekilde çıkarmak gerekir.

Bunun için en bilindik yöntem saç kurutma makinesidir. Saç kurutma makinesinin püskürtücü sıcak hava özelliği ile bantlar eriyerek yüzeyden kolay bir şekilde ayrılır. Saç kurutma makinesi yöntemi en bilindik yöntemler arasında yer alınır.

Diğer bir yöntem ise sıcak su yöntemidir. Sıcak su yöntemi sayesinde yapışkan bant yüzeyden zorlanmadan çıkartılır. Fakat suyun yeterli sıcaklıkta olması Kaynar olmaması son derece önemlidir. Aksi takdirde yeni yapılan cam ve kapılar zarar görebilir.

Bir diğer yöntem ise buz kazıcı ya da spatuladır. Spatula ve buz kazıyıcı ile yeni yapıştırılmış ve üzerinden zaman geçmemiş bantlar kolay bir şekilde çıkartılır.

Bu uygulamayı yaparken kapı ve pencerelere zarar vermeden dikkatli bir şekilde bu kırığı ya da spatulayı tutmak gerekir. Bu yöntem bekletilmiş bantlar için uygun olmayabilir. Beklemiş bantlar yüzeyde daha uzun süre kaldığında spatulanın kazıma gücü yüzeyden kurtarılmasına yetmeyebilir.

Pimapen bant temizliğinde önemli bir unsur vardır. Bant ne kadar uzun süre yüzeyde beklemiş ise temizlenmesi o kadar zor olacaktır. Bu hususta bantların en geç 3 ay içerisinde temizlenmesi gerekir. 3 ayın sonunda temizlenen bantlar için çok daha güçlü yöntemler gerekebilir.

Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar?

Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar
Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar

Pimapen yapışkanları kolay bir şekilde çıkması için en geç bir hafta içinde ilgili temizliğin yapılması gerekir. Kurumuş ve uzun süre bekletilmiş Pimapen bantlarının temizliği zor olabilir. Özel üretim pimapen, yapıştırıcısı temizleyiciler de kullanılabilir.

Daha pratik ve ekonomik yöntem sıcak hava üfleyen bir saç kurutma makinesidir. Saç kurutma makinesinin sıcak hava dalgası ilgili yüzeydeki yapışkanın kolay bir şekilde çıkmasına yardımcı olur.

Pimapende Ki Bantlar Nasıl Çıkar?

Pimapende Ki Bantlar Nasıl Çıkar
Pimapende Ki Bantlar Nasıl Çıkar

Yeni bina yapımında ya da eski binaların tadilat işlerini yaparken cam ve kapağı yenileme adımları uygulanabilir. Bu adımlarda Pimapen bantları kullanılır. Pimapen bantları toz harç kireç gibi malzemelerin ilgili kapı ve pencerelerde çizilmeye yol açmaması için tercih edilir.

Ben sökücü malzemeler ile inşaat ve montaj işlerinde kullanılan Pimapen bantlarını kolay bir şekilde temizlemek mümkündür. Sıcak su kazıyıcı fön makinesi gibi diğer yöntemlerle uygulanabilir. Bu şekilde pimapenleri çizmeden ve herhangi bir zarar vermeden bantlardan kurtarmak mümkündür.

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Çıkar?

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Çıkar
Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Çıkar

Kurumuş Pimapen bantlarını çıkarmak için ilk yöntem, fön makinesi yöntemidir. Fön makinesi ile oluşan sıcak hava bantların büzüşerek kolay bir şekilde çıkmasına yardımcı olur. Bazı durumlarda bantların kuruması ile temizlik işlemi daha zor bir hal alabilir. Böyle bir durumda bantların kazıyıcı ya da bant sökücü diğer malzemeler kullanılarak temizlenmesi gerekebilir.

Gaz yağı tiner aseton gibi farklı malzemeler de pimapenlerin temizliğinde kullanılır. Fakat bu malzemeler temizlik esnasında pimapenlerin aşınmasını ve yıpranmasına neden olabilir. Böyle bir durumda pimapenleri temizlemek için daha doğal ve kalıcı yöntemlere ihtiyaç vardır.

İlk olarak akla Kazım Efe ile gelse de bu da pimapenlerin aşınması ve delinmesi riski oluşturduğundan tornavida bıçak gibi malzemelerle kazınmasa doğru değildir.  Kazıma konusunda buz kırıcı, mala ya da spatula gibi malzemeler dikkatli bir şekilde kullanılabilir.

Pimapenlerin temizliğinde kullanılan son derece pratik zararsız yöntem saç kurutma makinesi yöntemidir. Diğer bütün yöntemlerin kendi başına belli bir zarar verme riski olduğundan bantların ısı ile büzüştürülüp tekrardan eski sıcaklığına geri getirilmesi kolay temizlik sağlar.

Saç kurutma makinesi yerine sıcak hava üfleyen diğer makinelerde kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus tıpkı saç kurutma makinesi gibi güçlü bir sıcak hava üfleme gücüne sahip olmasıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kurumuş Yapışkan Nasıl Çıkar?

Kuruyan bandın üzerinden sıcak su dökmek ya da saç kurutma makinesi ile belli bir süre sıcak hava uygulamak bandım ilgili alanda kolayca çıkarılmasına yardımcı olur.

Gitmeyi düşünen varsa hemen baksın artık kolay👇

Amerika’ya Nasıl Gidilir? İşte O Detaylar! – Detaybilgi.com

Kağıt Bant Pimapenden Nasıl Çıkar?

Kağıt Bant Pimapenden Nasıl Çıkar?
Kağıt Bant Pimapenden Nasıl Çıkar?

Kağıt bandı pimapenin üzerinden aseton yardımı ile çıkarmak mümkündür. Pimapen yüzeyinde bulunan bant lekesini ayrıca saç kurutma makinesi ile kolay bir şekilde çıkarmak son derece kolaydır. Ayrıca sirke ve aseton yardımıyla da kağıt bant lekesi kolay bir şekilde çıkartılır.

 

Yazıyı Değerlendirir misiniz?
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Comments are disabled.