Amerika’ya Nasıl Gidilir? İşte O Detaylar!

Amerika’ya Nasıl Gidilir

Amerika’ya Nasıl Gidilir


Amerika’ya Nasıl Gidilir? Amerika’ya gidebilmek için pek çok farklı yolun olduğunun altını çizmek gerekir. Amerika’ya ne amaçlı gidileceği hususunda bu farklı yollar birbirinden ayrılabilir.

Örnek olarak verilecek olursa turist amaçlı yapılan ziyaretlerde öncelikle B2 vizesi alınması ve seyahatin bu şekilde düzenlenmesi gerekir. Kısa süreli gidilen gezilerde pasaportun 6 ay geçerli olması, vize ücretlerinin yatırılması ve kalınacak olan yerin bilgileri gibi önemli hususlara dikkat etmek gerekir.

Amerika’ya turist amaçlı gitmek için ilgili gerekli belgeler aşağıda maddeler halinde yer alır.

 • Amerika’ya gitmek için pasaport biyometrik fotoğraf kimlik fotokopisi gibi belgelerin hazırlanması gerekir.
 • Banka hesap cüzdanı ve maddi gelir durumunu ifade eden belgelerin hazırlanması gerekir.
 • Vize ücretlerini yatırıldığına ilişkin kanıt niteliği taşıyan belgeleri gezi öncesinde hazırlanması gerekir.

Amerika’ya dil öğrenmek için nasıl gidilir? Amerika’ya dil öğrenmek için gitmek isteyen kişilerin almış olduğu vize, eğitimin haftalık ders saatlerine göre farklılık gösterir.

18 saat ve daha az süren eğitim için B1 ya da B2 turist vizesini kullanmak mümkündür. 18 saatten fazla süren eğitim için ise F1 öğrenci vizesinin alınması gerekir.

Amerika’ya En Kolay Nasıl Gidilir?

Amerika’ya En Kolay Nasıl Gidilir
Amerika’ya En Kolay Nasıl Gidilir

Amerika’ya pek çok farklı nedenden dolayı gidilebilir. Amerika’ya dil okumak ya da iş seyahati amaçlı gidilebildiği gibi çalışmak ve sığınmacı olarak gitmek gibi farklı nedenler oluşabilir.

Amerika’ya gitmek için bir diğer neden ise şu anki yaşanılan ülkeye geri dönmeksizin temelli olarak Amerika’ya geçiş yapmaktır. Bunun için gerekli şartlar ve belgelerin oluşturulması son derece önemlidir. Örnek olarak verilecek olursa bazı çalışma ve okuma gibi durumlarda süreç içerisinde kişinin evlenmesi temelli olarak Ankara’ya yerleşmesine imkan sağlar.

Kişinin Amerika’ya Temelli olarak yerleşebilmesi için öncelikle gerekli şartları ve kanıtları sunması gerekir.

Türkiye’den Amerika’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Amerika’ya Nasıl Gidilir
Türkiye’den Amerika’ya Nasıl Gidilir

Türkiye’den Amerika’ya gidebilmek için öncelikle kişinin Amerika vizesi alması gerekir. Bu vizeyi almak için kişi ikamet etmiş olduğu bölgeye ait olan yetkili diplomatik temsilciler ile görüşme sonucunda vize sürecine başlatabilir.

Vize sürecinin başlaması için öncelikle ilgili formları doldurmak ve randevu almak gerekir. Sürecin başlatılabilmesi için vize ücretini yatırmak gerekir.

Amerika’ya Nasıl Kaçak Gidilir?

Amerika’ya Nasıl Kaçak Gidilir
Amerika’ya Nasıl Kaçak Gidilir

Ama renk Kaya Kaçak gitmek yani sığınma talebiyle gitmek için öncelikle iltica başvurusunda bulunması ve ülkeden uzaklaştırmayı durdurma talebinde bulunulması gerekir. Bu başvuru sonucunda USCIS görevlisi başvuruda bulunan kişi ile yapmış olduğu görüşme sonucunda uygun bir kanıt sunulması dahilinde nihai kararı verecektir.

Sığınma başvurusu için gerekli bilgiler aşağıda maddeler halinde yer alır.

 • Ad, doğum tarihi ve vatandaş olunan ülke
 • Amerika’da bulunan adres
 • İletişim bilgileri
 • Sığınma talebi için neden ve geçerli kanıtlar

Amerika’ya En Ucuz Nasıl Gidilir?

Amerika’ya En Ucuz Nasıl Gidilir
Amerika’ya En Ucuz Nasıl Gidilir

Kısa süreli ya da uzun süreli Amerika’ya gitmek için farklı vize türleri mevcuttur. Amerika’ya en uygun ve ucuz şekilde gidebilmek için kişi kendisine uygun vize türünü tercih etmesi gerekir.

Amerika’ya gezi amaçlı gidilecek ise kişi gezi turlarına katılabilir. Bu şekilde daha uygun fiyatlı kısa süreli Amerika’ya gidebilir. B1/B2 vizesi ile gezi, akraba ziyareti ya da iş görüşmesi amacıyla seyahat gerçekleştirilebilir.

Amerika’ya Gezmeye Nasıl Gidilir?

Amerika’ya Gezmeye Nasıl Gidilir
Amerika’ya Gezmeye Nasıl Gidilir

Amerika’ya gezmek ve akraba ziyaretinde bulunmak amacıyla gidilebilir. Bunun için kısa süreli B1 ve B2 vizeleri kullanılır.

Amerika’ya ister gezi amaçlı isterse dil kursu alma amacı ile gidilebilir. Amerika’ya gitmenin pek çok farklı yolu vardır. İlgili bu yollar aşağıda maddeler halinde yer alır.

 • Gezi ya da akraba ziyareti amacıyla gitmek
 • Dil okulları ve kurslarından eğitim görmek
 • İş görüşmesi amacıyla seyahat etmek
 • Sığınma talebinde bulunmak
 • Aile bağı sebepli ya da akraba ziyareti için seyahat etmek

Buna da bakın👇

Türkiye’den Kanada’ya Nasıl Gidilir? 4 Gerekli Belge (detaybilgi.com)

 

Mecidiyeköy’den Amerikan hastanesine nasıl gidilir? Amerikan Hastanesi’ne ulaşabilmek için kişi metro ya da otobüs gibi ulaşım araçlarını tercih edebilir.

Ankara otogardan Amerikan konsolosluğuna nasıl gidilir? Vize ve çeşitli işlemleri yapabilmek için Amerikan konsolosluğuna gidilmesi gerekebilir. Ankara’da ikamet eden kişi Amerikan konsolosluğuna gidebilmek için metro ve otobüsle ulaşım sağlayabilir.

Amerika’ya nasıl gidilir? Kısaca Amerika’ya gidebilmek için kişinin uygun vizeye sahip olması ve geçerli bir nedeninin olması gerekir.

 

Yazıyı Değerlendirir misiniz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Comments are disabled.