Ola Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumları, OLA Nasıl ve Alınır Mı? A101


Bu yazımında Ola elektrikli bisiklet kullanıcı yorumuna yer vereceğiz. Ayrıca Ola katlanabilir elektrikli bisiklet nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız.

Son yıllarda elektrikli bisikletler bir hayli satılmaya başladı.Bunda en çok pay elektrikli bisikletlerin hem trafik derdi çekmeden hem de çok daha ucuza yolculuk yapmaya imkan sağlamasıdır. Türkiye elektrikli bisiklet konusunda dünyanın en ileri ülkelerinden bir tanesidir. Onlarca farklı marka ve modelde elektrikli bisikletler hem yurt içinde hem de tüm dünyada satılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Ola markasıdır. Ola’nın A101 marketlerde sattığı katlanabilir elektrikli bisikleti ise uygun fiyatı, sağlamlığı ve üstün özellikleriyle dikkat çekmektedir.

Ola Katlanabilir Elektrikli Bisiklet Nasıl ve Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: Ola üretimi 250 W gücünde elektrik motoru bulunuyor. Bu motor çalışması için gücünü 36V ve 10Ah lityum İyon bataryadan sağlıyor. Ayrıca bataryası sökülüp taşınabilir özelliktedir. Yasalar gereği saatte 25 km hız yapabilmektedir. Sürüş menzili ise 40-50 km olarak ölçülmüştür. Shimano marka 7 vites bulunmaktadır. 55 Nm tork gücü ile yokuşlarda ivmelenmesi çok güzeldir. Kutusundan şarj aleti ile birlikte çıkmaktadır. LCD dijital gösterge paneline sahiptir. Ön ve arka mekanik disk frenlere yer verilmiştir. Bu bisiklette ECU sistemi bulunduğundan arızalara karşı duyarlıdır. Alüminyum kadro sayesinde oldukça hafiftir. Bisikletin ağırlığı 30.5 kg’dır. 20″ tel jantları ile oldukça iyi görünmektedir. Tam ortasından katlandığı için taşınabilmesi kolaydır. 4-6 saat şarj süresi vardır. Son olarak elektronik kısmı yani kabloları IP65 seviyesinde su geçirmezlik seviyesindedir.

Ola Katlanabilir Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Hafta sonları doğa ve ormanlık alan gezileri için bir dağ bisikleti almak istiyordum. Ancak elektrikli olması sürüş sırasında bana yardımcı olacağından A101 markete aldın aldın ürünü olarak geldiğini gördüğüm Ola katlanabilir elektrikli bisiklet aldım. Motor performansından gayet memnun kaldım. Ankara Mogan gölü çevresini tamamen geziyorum ve şarjı bitmiyor. Ankara’nın dimdik yokuşlarında bile güzel ivmelenmesi var. Daha önce başka marka bir elektrikli bisiklet kullanmıştım çekişi bu kadar iyi değildir. Tork olarak çok tatmin edici. Yokuşları ikinci viteste bile tırmanıyor. Ayrıca vites geçişlerinde hiç sarsıntı ve takılmalar yaşanmıyor. Frenleri mekanik olmasına rağmen çok yumuşak. Yokuş aşağı giderken bile çok iyi bir şekilde tutuyor. Ben 90 kilo ağırlığında olmama rağmen kısa mesafede durduruyor. Gece sürüşleri sırasında ön farının aydınlatması gayet güzel. Önümü uzun bir mesafe görebiliyorum. Bir kaç kere yanlış park etme nedeniyle düşürdüm ama boyasına bir şey olmadı. Kalın tekerleri sayesinde arazi sürüşlerinde çok iyi iş çıkartıyor. Arazide keçi gibi tırmanmadığı yer yok.

Ola Katlanabilir Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Eğer elektrikli bisiklet piyasasını biliyorsanız Ola elektrikli bisikletin çok ucuza satıldığını göreceksiniz. A101 market bu bisikleti piyasa fiyatının bile yüzde 50 altında satıyor. Ben aylardır kullanıyorum ve çok memnunum. Artık Kısa mesafelerde falan her yere bununla gidiyorum. Örneğin bir markete giderken arabayı çalıştırıp bir sürü uğraşıp park yeri sorunum kalmadı. Ola markası Türkiye’de oldukça yaygın olmaya başladı. Sizde gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Kaynak: https://borsaguncel.com/yasam/ola-elektrikli-bisiklet-kullanici-yorumlari-ola-nasil-ve-alinir-mi-a101-169h

Yazıyı Değerlendirir misiniz?
[Toplam: 7 Ortalama: 5]

Comments are disabled.