SsangYong Kyron nasıl bir araba? Kyron kullanıcı yorumları


SUV modellerinin günümüzde çok fazla tercih edilmesiyle birlikte birçok model de gün yüzüne çıktı. SsangYong Kyron da bu modellerden biri olurken birçok kişi uygun fiyatlı ve güzel görünen bu otomobilin detaylarını merak ediyor. Çinli üretici olan SsangYong’un ülkemizde satılan modelleri arasında birçok SUV modeli bulunmakta. Kyron modeli de sevilen ve birçok kişi tarafından kullanılan araçlar arasında yer alıyor.

Son dönemde araçların fiyatlarının yükselmesiyle birçok kişi bir SUV modeline sahip olabilmek için Kyron’un teknik verilerini ve kullanıcı yorumlarını araştırıyor. İşte SsangYong Kyron’un teknik özellikleri, yakıt tüketimi ve kullanıcı yorumları;

SsangYong Kyron Teknik Özellikler ve Yakıt Tüketimi

2006 SsangYong Kyron 2.0 Xdi:

Motor: 2.0Xdi (141) 4WD

Güç: 141 HPW

Azami hız: 167 km/saat

0-100: 14.2 saniye

Yakıt deposu hacmi: 75 litre

Karoseri tipi: Jip

Koltuk sayısı: 5

Uzunluk: 4660 MM

Genişlik : 1880 MM

Yükseklik: 1755 MM

Yakıt tüketimi – şehir içi : 9.9 (10.6) Litre/100 km

Yakıt tüketimi – şehir dışı: 6.3 (7.1) Litre/100 km

Ağırlık: 1929 kilo

Azami ağırlık: 2530 kilo

SsangYong Kyron Kullanıcı Yorumları

Ben yaklaşık 6 aydır bu aracı kullanıyorum benim ki düz vites beyaz standart 2.0 XDI bu araç sportage ile karşılaştırılması bile hata bence öncelikle aracınız 112 BG bu araç 141 bg deh dediğinizde hiç biri sesini çıkarmıyor. Beygirlerin hepsi haldır haldır çalışıyor. Önceki aracım Mercedes Vaneoydu oda vasat bir araçtı. Kullanımı biraz rahatsızdı ve çok gürültülü bir motoru vardı bunda sadece hızlanırken ve 1500d/d biraz hırıltı yapıyor çabucak ısınıyor malum önümüz kış ESP standart olduğundan savrulma vs pek yapmıyor araç sürekli stabil hızlanmada benim gibi yakıttan fazla korkmayıp aracı 2000-2500 devir ve üstü kullanırsanız hızlanmada sollamada hiç sorun yaşamazsınız otomatik alan bir arkadaşım kick-down’u çok başarılı diyor yapıştırıp gidiyorum diyor. Süspansiyonları falan çok rahat ilk başta böyle dalga vuruyormuş gibi hissettiriyor zamanla alışıyor ama şu an 23000’de ayrıca chip tuning yaptırıp 173 bg’e kadar yükselttirebilirsiniz o zaman tam at gibi olur 70000-80000 gibi ben deneyeceğim önceki Mercedesimde vardı aracı at gibi yapmıştı %5 yakıt artırıyor.

SsangYong Kyron Alınır mı?

SsangYong Kyron 4×4 ve 4×2 olarak ülkemizde ikinci elde büyük ilgi çekmektedir. Üreticinin Çinli olması araca önyargılı şekilde yaklaşılmasına neden olurken kullanıcıların birçoğu otomobili sevmiş durumda. Otomobilin incelemelerine detaylıca bakarak ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını kontrol etmeniz oldukça önemli. Ayrıca aracı alırken aracın motor durumu ve diğer kozmetik durumunu da detaylıca kontrol ettirmeniz oldukça önemli.

Yazıyı Değerlendirir misiniz?
[Toplam: 16 Ortalama: 5]

Comments are disabled.