Aracın camında oluşan buz nasıl temizlenir? Cama zarar vermeden buzu çıkarmanın yolları


Kış geldiğinde otomobillerin trafiğe daha doğru çıkabilmesi için bazı önlemler ve işlemler yapması gerekmektedir. Kışın aracın sürüşünü olumsuz etkileyen birçok etmen oluşur. Soğuk havaların yaklaşmasıyla birlikte kış lastiği takma, klima temizliği ve diğer kışa hazırlık işlemlerini yapmak hem güvenliği artırır hem de sürüş deneyimini olumlu yönde etkiler. Çok soğuk havalarda camda oluşan cam tabakası da kışın oluşan sorunlardan bir tanesidir. Camda oluşan bu tabakayı her gün temizleyen kişiler daha kolay yöntemlerin olup olmadığını da internet üzerinden araştırıyor.

Otomobil sürüşünün kışında diğer mevsimler gibi keyifli olması için yapılan işlemler güvenliğinizi de büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle yapılacak işlemlerin hafife alınmaması ve atlanmaması gerekmektedir. İşte kışın camlarda oluşan buz tabakasını temizleme yöntemleri;

Aracın Camındaki Buz Nasıl Eritilir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte eskiden kullandığımız birçok yöntemin araçlara zarar verdiği için yeni yöntemler geliştirilmiş durumda. Otomobilin cam buzunu eritirken aracın kozmetik kısmına zarar vermeden ve daha kolay şekilde işlemi yapmak için bazı yöntemler bulunuyor.

Cam suyu veya kışlık cam spreyi

Bu yöntemlerden ilki cam buzları için özel olarak üretilen kışlık cam spreyi veya cam suyunu kullanabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde uzun süreler harcamadan otomobil camınızı temizleyebilir ve yola çıkabilirsiniz. Üstelik bu maddeler aracınızın camına herhangi bir zarar vermemektedir. Fakat alacağınız ürünün orijinal olmasına dikkat etmeli ve kullanıcı yorumlarını incelemeniz daha güvenli olacaktır.

Su

Diğer yöntemlerden biri de oda sıcaklığında bekletilmiş suyun aracın camına dökülerek çözülmesini sağlamaktır. Elinizde kışlık buz spreyi veya cam suyu yoksa bu yöntemle kolayca aracınızın buzunu temizleyebilirsiniz. Oda sıcaklığında bekletilmiş olan suyu yavaş yavaş aracınızın camlarına dökerek buzun erimesini sağlayabilirsiniz. Daha sonrasında yumuşak uçlu fırçalarla camdaki buzu temizleyebilirsiniz. Fakat süreceğiniz fırçanın aracın camını çizmeyeceğinden emin olmalısınız. Ayrıca suyun kaynar olmamasına da dikkat etmeniz gerekmekte. Çok kaynar su aracınızın camını kötü şekilde etkileyebilir ve camı çatlatabilir.

Kolonya

Kolonya ile kışın aracın camında oluşan buzu temizleyebilirsiniz. Bu işlem için kolonyayı temiz ve yumuşak bir beze dökerek aracınızda oluşan buzlu camı temizleyebilirsiniz.

 

 

Yazıyı Değerlendirir misiniz?
[Toplam: 12 Ortalama: 5]

Comments are disabled.